Studio Florián


Smolyaninova Anastasiya | E-Sport Arena
https://www.youtube.com/watch?v=2nq6Yadt6MAE-Sport, také označovaný jako počítačový sport nebo elektronický sport - soutěž týmů nebo jednotlivců na bázi videoher.

Všechny e-sportovní disciplíny jsou rozděleny do několika hlavních tříd, které se vyznačují vlastnostmi prostoru, modelů, herního úkolu a rozvinutými herními dovednostmi elektronických sportovců.

Nejčastější žánry videoher spojené s esporty jsou multiplayerová online bojová aréna (MOBA), střílečka z pohledu první osoby (FPS), bojové hry, karetní hry,
a strategie v reálném čase (RTS).

Populární franšízy esportu zahrnují League of Legends, Dota, Counter-Strike, Overwatch a StarCraft.

Turnaje jako League of Legends World Championship, Dota 2's International a Intel Extreme Masters patří mezi nejoblíbenější v esportu. Mnoho dalších soutěží používá řadu ligových her se sponzorovanými týmy, jako je Overwatch League.

Ačkoli legitimita esportu jako skutečné sportovní soutěže zůstává na pochybách, byly uváděny spolu s tradičními sporty na některých mnohonárodních akcích v Asii, přičemž Mezinárodní olympijský výbor také diskutoval o jejich začlenění do budoucích olympijských událostí.


S dánou konfiguraci je předpokládáno umístění 616 lidi, jedná tribuna má 77 míst.
Počet jednotek-tribun se může libovolně měnit v závaznosti na počtu lidi a druhu události.
Zázemi bude umistěno v okoli arény v samostatných pneumatických buňkach-polosférach (WC, jednoduché stravování, infocentrum, prodej listku a prodej atributiky spojene s události).


Pro video byly použité obrazky pro hry: DOTA II (Valve Corporation), League of Legend (Riot Games), Heroes of the Storm (Blizzard Entertainment), Overwatch (Blizzard Entertainment) a StarCraft II (Blizzard Entertainment), a také záznamy z události The International 2018 ve Vancouveru, Kanada.Smolyaninova Anastasiya | E-Sport Arena
Smolyaninova Anastasiya | E-Sport Arena